Skip to main content

 

Fundacja Wellcome EU
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zajęcia z rysunku w niestandardowych technikach dla dzieci

W dniu 25.05.2023, odbyły się warsztaty dla dzieci na temat "Malowania lilaku kawałkami waty". Warsztaty miały na celu rozwijanie kreatywności i umiejętności artystycznych u dzieci, a także wprowadzenie ich w świat różnych technik malarskich. Wydarzenie odbyło się w fundacji Wellcome EU, które zostało odpowiednio przygotowane i zaaranżowane.

Podczas warsztatów dzieci miały okazję poznać technikę malowania kawałkami waty, która pozwala tworzyć interesujące i unikalne efekty w obrazach. Pod przewodnictwem doświadczonego instruktora, dzieci uczestnicy mieli możliwość eksperymentowania z różnymi kolorami farb i kawałkami waty.

Na początku warsztatów dzieci zostały zapoznane z niezbędnymi narzędziami i materiałami, takimi jak farby akwarelowe, papier malarski i waty. Trenerka wytłumaczyła, jak prawidłowo przygotować farby i jak używać waty do tworzenia efektów na obrazie. Dzieci otrzymały również kilka przykładowych obrazów, aby zobaczyć, jak można wykorzystać technikę malowania watą.

Następnie dzieci przystąpiły do praktycznej części warsztatów. Każde dziecko otrzymało do pracy zestaw farb akwarelowych i papier malarski. Instruktorka pokazała, jak nałożyć farby na paletę i jak dobrze zwilżyć kawałek waty przed użyciem. Dzieci miały swobodę w wyborze kolorów i wzorów, które chciały stworzyć.

Jednym z narzędzi do malowania jakie dzieci mogły wykorzystywać były patyczki higieniczne. Mogły ich maczać w farbie i nakładać na papier w różnych miejscach, tworząc ciekawe tekstury, plamy i smugi. Instruktorka udzielała wskazówek i pomagał dzieciom rozwijać ich pomysły artystyczne.

Warsztaty "Malowanie lilaku kawałkami waty" okazały się ogromnym sukcesem. Dzieci były zaangażowane, pełne entuzjazmu i cieszyły się możliwością wyrażania siebie w sztuce. Całe wydarzenie było również okazją do rozwijania umiejętności społecznych dzieci, takich jak współpraca, integracja i komunikacja.

Wspomóż nas

Pomagamy tylko dzięki Waszym dobrym sercom i wsparciu. Ty także możesz pomóc, wpłacając dowolną kwotę na rzecz Fundacji Wellcome EU.