Skip to main content

 

Fundacja Wellcome EU
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zajęcia kreatywne w stylu Picasso

4 maja 2023 roku odbyły się zajęcia kreatywne, organizowane przez fundację Wellcome EU dla dzieci w wieku 8-14 lat. Zajęcia nosiły tytuł "Sztuka i styl Picasso" i miały na celu zainspirowanie dzieci do tworzenia prac plastycznych w stylu jednego z najsłynniejszych artystów XX wieku – Pabla Picassa.

Warsztaty odbywały się bezpośrednio w pomieszczeniu organizacji Wellcome EU, które zostało specjalnie przygotowane i przystosowane do takiej formy zajęć. Na początku każde dziecko otrzymało papier oraz zestaw figurek geometrycznych. Następnie trenerka zaprezentowała dziecom kilka dzieł sztuki Picasso, omówiła jego styl i podkreśliła, jak ważne jest, aby każdy tworzył sztukę na swój własny sposób.

Po prezentacji dzieci przystąpiły do ​​tworzenia własnych dzieł plastycznych w stylu Picassa. Instruktorka udzielała wskazówek i pomocy, ale dzieci same decydowały, co chcą i w jakiej sposób przyklejać do aplikacji.

Warsztaty były skierowane na rozwój twórczego podejścia i kompozycji. Dzieci bawiły się znakomicie, a wolność twórcza pozwoliła im wyrazić siebie w sposób, który był dla nich naturalny i wyjątkowy.

Wspomóż nas

Pomagamy tylko dzięki Waszym dobrym sercom i wsparciu. Ty także możesz pomóc, wpłacając dowolną kwotę na rzecz Fundacji Wellcome EU.