Skip to main content

 

Fundacja Wellcome EU
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warsztaty techniczne dla dzieci

W dniu 6 czerwca odbyły się warsztaty z malowania palcami z udziałem dzieci w wieku 6-12 lat. Warsztaty miały miejsce w siedzibie fundacji Wellcome EU. Celem tych warsztatów było rozwijanie kreatywności i wyobraźni u dzieci poprzez eksperymentowanie z malowaniem przy użyciu palców.
 
Na warsztatach uczestniczyło 24 dzieci wraz z opiekunami. Prowadzącą była nauczycielka, która specjalizuje się w pracy z dziećmi i sztuką. Przed rozpoczęciem warsztatów przeprowadzono krótką prezentację, która wprowadziła dzieci w tematykę malowania palcami i zachęciła do eksperymentowania z kolorami i formami.+
Malowanie palcami to prawdziwa radość dla dzieci, angażuje bardzo mocno zmysł dotyku, a więc nagle "zwykła" artystyczna wariacja staje się multisensorycznym wydarzeniem.        
 
 
Oprócz radości malowanie palcami  niesie wiele korzyści, np. uczy poznawania różnych struktur i obycia z nimi, dodatkowo oczywiście taka aktywność doskonali sprawność manualną i ćwiczy motorykę małą.  Kolejna wielka zaleta to rozluźnienie mięśni oraz działanie wyciszające. Dzieci oddały się w pełni tej aktywności i zapomniały na chwile o wszystkim wkoło.   
 
 
Na warsztaty przygotowano szeroką gamę farb w różnych kolorach oraz pędzle do pomocy. Prowadząca zachęcała dzieci do eksperymentowania, robienie własnych mieszanek kolorów i tworzenia unikalnych dzieł sztuki.
 
Zauważono, że warsztaty przyczyniły się do rozwijania wyobraźni i kreatywności u dzieci oraz wzmacniały ich poczucie własnej wartości. Prowadząca wyraziła również zadowolenie z organizacji warsztatów i efektów, jakie doświadczyły dzieci.
 
Malowanie palcami to fantastyczna zabawa pełna spontanicznych reakcji, ekspresji twórczej i nowych doświadczeń. Z jednej strony, to bezcelowe oddanie się przyjemności obcowania z farbą i papierem, czyli z naciskiem na przeżywanie a nie na efekty końcowe. Z drugiej, bardzo angażująca forma warsztatów plastycznych, z których dziecko czerpie wiele korzyści dla rozwoju ruchowego, intelektualnego i emocjonalnego.
 
 Warsztaty z malowania palcami z dziećmi były udanym wydarzeniem, które dostarczyło dzieciom niezapomnianych doświadczeń artystycznych. Był to czas pełen radości, twórczego wyrażania siebie i wspólnego odkrywania sztuki.

Wspomóż nas

Pomagamy tylko dzięki Waszym dobrym sercom i wsparciu. Ty także możesz pomóc, wpłacając dowolną kwotę na rzecz Fundacji Wellcome EU.