Skip to main content

 

Fundacja Wellcome EU
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warsztaty Rękodzieło z wytłaczanek po jajkach

Warsztaty "Rękodzieło z wytłaczanek po jajkach" zostały zorganizowane przez fundację Wellcome EU (18.05.2023r.) jako interaktywne zajęcia dla dzieci. Ćwiczenia miały na celu rozwijanie ich kreatywności, umiejętności manualnych oraz świadomości ekologicznej. W ramach warsztatów dzieci miały okazję tworzyć różnorodne rybki z wykorzystaniem wytłaczanek po jajkach.

Głównym celem warsztatów było zachęcenie dzieci do twórczego wykorzystania wytłaczanek po jajkach oraz rozwijanie ich umiejętności rękodzielniczych. Dodatkowo, dzieci mogły poznać znaczenie recyklingu i ekologii poprzez wykorzystanie przedmiotów z recyklingu w procesie twórczym.

Dzieci otrzymały opakowanie papierowe po jajkach oraz niezbędne narzędzia i materiały, takie jak farby, pędzelki, kleje, kolorowe wstążki, itp. Pani prowadząca pokazała różne techniki wytłaczania, malowania i zdobienia wytłaczanek.

Dzieci miały okazję eksperymentować z różnymi technikami, tworząc figurki ryb z wykorzystaniem pudełek po jajkach. Warsztaty pokazały, że przedmioty z recyklingu mogą być kreatywne i estetyczne. Stymulowano uczestników zdolności do myślenia logicznego i rozwiązywania trudności technicznych. Zajęcia umożliwiły dzieciom pracę w grupach, wymianę pomysłów i wzajemne wspieranie się. Praca w grupach pozwoliła dzieciom kształcić komunikację i współpracę podczas tworzenia wspólnych projektów.

Wspomóż nas

Pomagamy tylko dzięki Waszym dobrym sercom i wsparciu. Ty także możesz pomóc, wpłacając dowolną kwotę na rzecz Fundacji Wellcome EU.