Skip to main content

 

Fundacja Wellcome EU
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Spotkanie "Ukraińcy pełni możliwości w Polsce: Wsparcie osób z niepełnosprawnością"

Cieszymy się, że możemy podzielić się z Wami informacjami dotyczącymi niezwykłego spotkania zorganizowanego przez dwie oddane fundacje: Fundacja Wellcome EU i Fundacja Życie Pełne Możliwości. Zebranie odbyło się 18.08.2023 w siedzibie Fundacji Wellcome EU. To wydarzenie poświęcone było tematowi wsparcia osób z niepełnosprawnością, zwłaszcza społeczności ukraińskiej w Polsce. Celem było zdobycie informacji o omawianych kwestiach, które są kluczowe dla tworzenia bardziej dostępnej i zrozumiałej przestrzeni dla wszystkich. Spotkanie "Ukraińcy pełni możliwości w Polsce: Wsparcie osób z niepełnosprawnością" było nie tylko okazją do zintegrowania dwóch kultur i wspólnego działania na rzecz wsparcia, ale również była platformą edukacyjną, gdzie omówiono ważne zagadnienia dotyczące niepełnosprawności i dostępnego wsparcia finansowego. Podczas spotkania szczegółowo omówiono zasady i reguły dotyczące procesu uzyskiwania orzeczeń o niepełnosprawności. Eksperci zaprezentowali kluczowe kroki oraz procedury, które mogą pomóc osobom z niepełnosprawnością w uzyskaniu odpowiednich dokumentów. Przybliżono również dostępne formy wsparcia finansowego, które mogą znacząco poprawić jakość życia i umożliwić osiągnięcie osobistych celów. To spotkanie było nie tylko źródłem cennych informacji, ale także inspiracją do tworzenia bardziej inkludującej społeczności. Dzięki wspólnemu działaniu fundacji oraz chęci nauki i wsparcia, możemy stworzyć przestrzeń, w której różnice nie mają znaczenia, a każda osoba ma szansę na pełnię możliwości. W świetle omówionych kwestii, fundacje wyraziły zamiar dalszej współpracy i organizacji podobnych inicjatyw. Będą one kontynuować pracę nad integracją oraz ułatwianiem dostępu do wsparcia dla osób z niepełnosprawnością. Bądźmy częścią tego pozytywnego ruchu ku pełnym możliwościom i równości dla wszystkich!

Wspomóż nas

Pomagamy tylko dzięki Waszym dobrym sercom i wsparciu. Ty także możesz pomóc, wpłacając dowolną kwotę na rzecz Fundacji Wellcome EU.