Skip to main content

 

Fundacja Wellcome EU
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lodówki dla najbardziej potrzebujących obywateli Ukrainy

Skutki wojny w Ukrainie są katastrofalne dla cywilów, którzy często stają się przypadkowymi ofiarami inwazji rosyjskiej. Ludzie tracą dach nad głową, dostęp do żywności i podstawowych dóbr, co prowadzi do dramatycznej sytuacji humanitarnej i uciekania do innego kraju. Akcja „Lodówki dla najbardziej potrzebujących” łączy w sobie działania na rzecz wspierania osób dotkniętych skutkami kryzysów humanitarnych z poprawą jakości życia. To inicjatywa charytatywna organizowana przez Fundację Wellcome EU, która ma na celu pomóc osobom, którzy przeprowadzili się do Małopolski i znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej poprzez dostarczenie im nowych lodówek za darmo. Idea tego przedsięwzięcia opiera się na zapewnieniu najbardziej potrzebującym obywatelom Ukrainy, podstawowego urządzenia gospodarstwa domowego, które jest niezbędne do przechowywania żywności i zachowania jej świeżości. Akcja miała miejsce w lipcu 2023 roku a nowymi właścicielami lodówek zostały rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej i społecznej. W jednej z rodzin lodówka jest potrzebna do przechowywania insuliny. Natomiast, w innej rodzinie znajduje się osoba niepełnosprawna. A w jeszcze innej, lodówka była potrzebna do tego by przy siedmioro dzieciach jedzenie było zawsze świeże. Przedsięwzięcie "Lodówki dla najbardziej potrzebujących" jest wartościowym projektem humanitarnym, który pomaga ludności Ukrainy w czasach trudności związanych z konfliktem zbrojnym. Dostarczenie nowych lodówek pozwala na poprawę jakości życia, zapewnienie odpowiednich warunków przechowywania żywności oraz przyczynia się do zwiększenia komfortu i higieny w gospodarstwach domowych osób potrzebujących. Ponadto, akcja może zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy osób w trudnej sytuacji życiowej oraz na potrzebę solidarności i wsparcia w społeczności.

Wspomóż nas

Pomagamy tylko dzięki Waszym dobrym sercom i wsparciu. Ty także możesz pomóc, wpłacając dowolną kwotę na rzecz Fundacji Wellcome EU.