Skip to main content

 

Fundacja Wellcome EU
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konsultacje prawne i podatkowe

W dniu 07. 06 odbyła się grupowa konsultacja prawno-podatkowa skierowana do uchodźców z Ukrainy zainteresowanych założeniem własnej działalności gospodarczej w Polsce. Konsultacja miała miejsce w siedzibie fundacji Wellcome EU  i trwała przez około dwie godziny. Celem tego spotkania było dostarczenie praktycznych informacji i porad dotyczących procesu zakładania firmy oraz związanych z tym kwestii prawnych i podatkowych.


     
Spotkanie prowadził specjalista z zakresu prawa i podatków Tomasz Stachnik, specjalizujących się w obszarze prowadzenia działalności gospodarczej i biegły  w kwestiach dotyczących polskiego systemu prawnego i podatkowego.


       
Prawnik szczegółowo wyjaśnił uczestnikom zasady dotyczące rozliczeń podatkowych i składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne dla przedsiębiorców. Omówiono podstawowe zobowiązania podatkowe, takie jak podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT), podatek VAT oraz składki na ubezpieczenie społeczne. Omówiono również inne podatki, które ciekawiły uczestników. Prowadzący udzielił również informacji na temat ulg podatkowych i możliwości otrzymania wsparcia finansowego dla nowych przedsiębiorców.


       
Podczas konsultacji uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań i przedstawiania swoich  przypadków, także mieli możliwość zostać na indywidualną konsultację. Słuchaczy  mieli niepowtarzalną okazję do skorzystania z doświadczenia i kompetencji eksperta oraz zdobycia konkretnej wiedzy w krótkim czasie. 


        
Konsultacja prawno-podatkowa dla uchodźców z Ukrainy na temat zakładania własnej działalności gospodarczej w Polsce była ważnym wydarzeniem, które przyczyniło się do podniesienia świadomości uczestników w tym temacie. 

Dzięki spotkaniu uchodźcy otrzymali niezbędne informacje, które pomogą im w podejmowaniu decyzji i realizacji ich przedsięwzięć biznesowych w Polsce.

Wspomóż nas

Pomagamy tylko dzięki Waszym dobrym sercom i wsparciu. Ty także możesz pomóc, wpłacając dowolną kwotę na rzecz Fundacji Wellcome EU.