Skip to main content

 

Fundacja Wellcome EU
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konsultacja grupowa z prawnikiem (16.06.)

Po raz kolejny w fundacji Wellcome EU była organizowana konsultacja grupowa w dniu 16 czerwca z prawnikiem i doradcą podatkowym Tomaszem Stachnikiem. Konsultacja została przygotowana tak by uchodźcy wojenni z Ukrainy, zostali przygotowani do trudów jakie wiążą się z prowadzeniem firmy. Konsultacja miała charakter informacyjny i edukacyjny, mający na celu zwiększenie świadomości na temat trudności, jakie mogą wystąpić podczas zakładania firmy oraz w późniejszym czasie. 

Tematy, które zostały  poruszone podczas konsultacji, to:

Trudności z założeniem firmy, z którymi spotykają się uchodźcy: Omówienie różnych przeszkód prawnych, administracyjnych i kulturowych, z którymi uchodźcy z Ukrainy mogą się spotkać podczas zakładania firmy w Polsce. Przedyskutowanie sposobów radzenia sobie z tymi trudnościami i udzielenie praktycznych wskazówek.

Podatki w Polsce: Przedstawienie ogólnego systemu podatkowego w Polsce, w tym podatków od osób fizycznych i podatków od przedsiębiorców. Wyjaśnienie obowiązków podatkowych oraz omówienie różnic w opodatkowaniu między przedsiębiorstwem jednoosobowym a spółką z ograniczoną odpowiedzialnością.

Działalność jednoosobowa a spółka z o.o.: Wyjaśnienie różnic między prowadzeniem działalności gospodarczej jako jednoosobowy przedsiębiorca a tworzeniem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Omówienie korzyści i wad obu form prowadzenia działalności, wraz z zaznaczeniem różnic w zakresie odpowiedzialności, prowadzenia dokumentacji i innych istotnych aspektów.

Po konsultacji uczestnicy mieli możliwość skorzystania z indywidualnej konsultacji i poruszenia dla nich ważnych pytania. Wydarzenie było bardzo rzetelne i skuteczne dla obywateli Ukrainy. 

Wspomóż nas

Pomagamy tylko dzięki Waszym dobrym sercom i wsparciu. Ty także możesz pomóc, wpłacając dowolną kwotę na rzecz Fundacji Wellcome EU.