Skip to main content

 

Fundacja Wellcome EU
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dzień Dziecka w fundacji Wellcome EU

W dniu 1 czerwca, z okazji obchodów Dnia Dziecka, zorganizowaliśmy warsztaty dla dzieci z wykorzystaniem plasteliny. Celem warsztatów było zapewnienie dzieciom możliwości twórczego wyrażania się, rozwijania umiejętności manualnych oraz rozbudzania ich wyobraźni.

Warsztaty odbyły się w fundacji Wellcome EU, gdzie została przygotowana przestrzeń i odpowiednie narzędzia do pracy z plasteliną. Na miejscu mieliśmy różnorodne kolory plasteliny, foremki, wałki, nożyki i inne potrzebne materiały.  
Na początku warsztatów, trenerka przeprowadziła krótką prezentację, podczas której omówiła podstawowe techniki pracy z plasteliną. Wyjaśniła, jak formować, wycinać, łączyć i modelować plastelinę, aby stworzyć różne kształty i przedmioty. Zaprezentowała  również przykłady prac wykonanych z plasteliny, aby zainspirować dzieci i pobudzić ich wyobraźnię.

Następnie, dzieci rozpoczęły pracę nad swoimi projektami. Były to różnorodne twórcze zadania, takie jak tworzenie morza, statków i różnych mieszkańców morza. Uczestnicy mieli możliwość korzystać z różnych narzędzi i eksperymentować z różnymi kolorami plasteliny, tworząc unikalne i kolorowe kompozycje.

Podczas warsztatów, nasza instruktorka była cały czas obecna, aby pomagać dzieciom w realizacji ich pomysłów i udzielać wskazówek technicznych. Dzieci także miały okazję skorzystać z kącika dziecięcego wysokiej jakości, co sprzyjało stworzeni przyjemnego środowiska. Co ważne, każde dziecko nie zostało pozbawione uwagi, a na zakończenie zajęć otrzymało upominki w postaci balonów, baniek mydlanych i pieczątek.

Warsztaty z plasteliny z okazji Dnia Dziecka były nie tylko czasem twórczej zabawy, ale również okazją do rozwijania umiejętności manualnych, koncentracji, cierpliwości i wyobraźni u dzieci. Dzięki takim inicjatywom, stwarzamy dzieciom możliwość odkrywania swojego potencjału artystycznego i rozwijania pasji do sztuki. Warsztaty z wykorzystaniem  plasteliny cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci i była fajna zabawa.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w warsztatach z plasteliny i ich zaangażowanie. Jesteśmy przekonani, że każde dzieło, które powstało tego dnia, jest wyjątkowe i odzwierciedla indywidualność każdego uczestnika. Dzięki takim inicjatywom przez fundację Wellcome EU  możemy wspierać rozwój dzieci i inspirować ich twórcze podejście do życia.

Wspomóż nas

Pomagamy tylko dzięki Waszym dobrym sercom i wsparciu. Ty także możesz pomóc, wpłacając dowolną kwotę na rzecz Fundacji Wellcome EU.