Skip to main content

 

Fundacja Wellcome EU
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dziecięce warsztaty (22.06.) “Magiczny eliksir”

W radosny i słoneczny dzień 22.06.23., fundacja Wellcome EU zorganizowała niezwykłe, dziecięce warsztaty pn. "Magiczny eliksir". Warsztaty miały na celu rozwijanie kreatywności dzieci poprzez tworzenie eliksirów z plasteliny oraz zapewnić im radosną zabawę. 

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16, kiedy to sala fundacji wypełniła się pełnymi energii dziećmi w wieku od 6 do 12 lat. Niektórym uczestnikom towarzyszyły młodsze rodzeństwo, co sprzyjało jeszcze bardziej cieplejszemu klimatu. Do miejsca gdzie odbywały się zajęcia przeniesiono kącik zabaw z różnymi gadżetamy, żeby młodsi uczestnicy i rodzeństwo miały możliwość integracji. Pani prowadząca przywitała je serdecznie i przedstawiła zasady warsztatów oraz zaprezentowała plan działań.

Pierwszą częścią warsztatów było tworzenie eliksirów z plasteliny. Dzieci zostały podzielone na mniejsze grupki i otrzymały wygodne miejsca przy stolikach, na których znajdowały się różnokolorowe kulki plasteliny, foremki, wałeczki i inne narzędzia do modelowania. 

Uczestnicy tworzyły własne przepisy eliksirów, dodawały szczyptę radosnego nastroju, odrobinę aromatu chłodnego wiatru, dodały świeżo wyciśnięty sok z beztroskich czasów i wszystko dobrze mieszały,  aby uzyskać efekty magiczne. Kreatywność dzieciaków nie miała granic - powstały eliksiry w różnych kształtach, kolorach i wielkościach. 

Po zakończeniu tworzenia eliksirów przyszedł czas na drugą część warsztatów - zabawę. Fundacja Wellcome EU zapewniła różnorodne gadżety zabawkowe, które były dostępne do swobodnego korzystania przez dzieci. Znajdowały się tam m.in. puzzle, kolorowanki,  klocki konstrukcyjne i wiele innych.

Obserwując dzieci w czasie zabawy, można było dostrzec, jak rozwijają swoje umiejętności społeczne, logiczne i manualne. Wspólna zabawa sprzyjała integracji i nawiązywaniu nowych przyjaźni.

Warsztaty w fundacji Wellcome EU były nie tylko fantastyczną zabawą dla dzieci, ale także doskonałą okazją do rozwijania ich wyobraźni, kreatywności oraz umiejętności społecznych. Dzieci miały okazję wyrazić siebie, eksperymentować i dzielić się swoimi pomysłami. Był to dzień pełen uśmiechów, radości i niezapomnianych chwil.

Wspomóż nas

Pomagamy tylko dzięki Waszym dobrym sercom i wsparciu. Ty także możesz pomóc, wpłacając dowolną kwotę na rzecz Fundacji Wellcome EU.