Skip to main content

 

Fundacja Wellcome EU
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualne wydarzenia fundacji Wellcome EU

Wszystkie aktualne kursy, konsultacje, zajęcia skierowane na wspieranie uchodźców przybyłych z Ukrainy i ich asymilacji do nowego środowiska.

1. Od 1 maja do 30 czerwca trwają konsultacje z doradcą podatkowym i prawnikiem, panem Tomaszem Stachnikiem. W tym okresie, osoby przybyły z Ukrainy po 24 lutego 2022, mają możliwość skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w fundacji Wellcome EU. Osoby nieposługujące się językiem polskim uczestniczą na wizytach w organizacji Wellcome Eu w asyście tłumacza. Możliwe jest odbycie konsultacji za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość (telefon, poczta elektroniczna).

Specjalista porusza rozmaite tematy, przede wszystkim założenie działalności gospodarczej, stworzenie optymalnego systemu podatkowego dla biznesu, kwestie rachunkowości i audytu. Podczas takich konsultacji udziela się porad prawnych, wyjaśnia się prawne aspekty różnych kwestii oraz informuje o obowiązujących przepisach i procedurach prawnych. Osoby korzystające z konsultacji mają okazję przedstawić swoje pytania, opisać swoje problemy i uzyskać profesjonalne wsparcie w zrozumieniu swoich praw i obowiązków.

2. Od kwietnia 2023 roku w fundacji Wellcome rozpoczął się kurs z języka polskiego jako obcego dla uchodźców z Ukrainy . Zajęcia odbywają się cyklicznie dwa razy w tygodniu w weekendy i dla jednej grupy trwają 4 godziny z przerwą. Kurs jest zaprojektowany specjalnie dla osób, które chcą nauczyć się języka polskiego lub doskonalić swoje umiejętności językowe. Ćwiczenia mają na celu umożliwienie uczestnikom skutecznego porozumiewania się w języku polskim w różnych sytuacjach codziennego życia.

Program kursu obejmuje naukę wszystkich aspektów języka polskiego, takich jak gramatyka, słownictwo, wymowa i rozumienie ze słuchu. Kurs skupia się również na rozwijaniu umiejętności pisania i mówienia w języku polskim, aby uczestnicy mogli swobodnie wyrażać swoje myśli i komunikować się z innymi. Nauczyciele, którzy prowadzą kurs, posiadają doświadczenie w nauczaniu języka polskiego jako obcego oraz w pracy z osobami pochodzącymi z różnych kultur i tła.

3. Fundacja Wellcome EU także z przyjemnością informuje o sukcesie i zaangażowaniu w organizację cyklicznych integracyjnych zajęć kreatywnych dla dzieci. Zajęcia te odbywają się regularnie w określonych odstępach czasu i mają na celu rozwijanie kreatywności i umiejętności artystycznych u dzieci w różnym wieku.

Podczas zajęć kreatywnych, dzieci mają możliwość eksperymentowania z różnymi technikami artystycznymi, takimi jak malarstwo, rysunek, koloryzacja, prace plastyczne i wiele innych. Fundacja zapewnia wysoko wykwalifikowanych instruktorów, którzy prowadzą zajęcia, dostosowując je do wieku i poziomu zaawansowania dzieci.

Podczas tych warsztatów dzieci mają również okazję wyrazić swoją indywidualność i rozwijać umiejętności. Instruktorzy stymulują dzieci do twórczego myślenia, zachęcając je do eksplorowania różnych materiałów i technik artystycznych. Dzieci uczą się, jak wykorzystać swoją wyobraźnię i pomysłowość do tworzenia unikalnych dzieł sztuki.

Fundacja stawia również nacisk na rozwijanie umiejętności społecznych, integracyjnych i współpracy poprzez te zajęcia. Dzieci mają okazję pracować w grupach, dzielić się swoimi pomysłami, uczyć się od siebie nawzajem i wzajemnie motywować do twórczego wyrażania siebie. Współpraca i komunikacja są ważnymi aspektami tych zajęć.

Zajęcia kreatywne organizowane cyklicznie przez fundację spotkały się z entuzjazmem zarówno ze strony dzieci, jak i ich rodziców. Dzieci rozwijają swoje zdolności artystyczne, rozbudzają wyobraźnię i mają okazję spędzić czas w twórczy i inspirujący sposób. Rodzice doceniają inicjatywę fundacji i widzą korzyści, jakie ich dzieci odnoszą z tych zajęć.

Nasza fundacja Wellcome EU kontynuuje organizację takich cyklicznych zajęć kreatywnych dla dzieci, aby nadal wspierać rozwój ich talentów artystycznych i kreatywności. Fundacja zobowiązuje się do zapewnienia wysokiej jakości zajęć i tworzenia przestrzeni, w której dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności i pasję do sztuki.

4. W ramach adaptacji uchodźców wojennych był stworzony kurs “Podstawy Excela” aby pomóc obywatelom Ukrainy uzyskać nowe cyfrowe umiejętności. Ten kurs jest przeznaczony dla każdego, kto chce zdobyć praktyczne umiejętności z Excelem i Arkuszami Google, aby odkryć te potężne narzędzia do gromadzenia, przetwarzania i analizowania danych.

Na kursie “Podstawy programu Excel” można poznać podstawowe funkcje i możliwości programu Excel i Google Sheets, w tym tworzenie i formatowanie arkuszy kalkulacyjnych, korzystanie z formuł i funkcji, sortowanie i filtrowanie danych, tworzenie wykresów i nie tylko. Ten kurs jest przeznaczony dla każdego, kto chce zdobyć więcej wiedzy na temat gramatyki cyfrowej i wykorzystania nowoczesnych narzędzi w środowisku online.

Ponadto, oprócz Exce/Google Sheets, uczestnicy mają możliwość zapoznania się z innymi programami pakietu Microsoft Office 365/Google Docs oraz zdobycia niezbędnych umiejętności i nowoczesnej wiedzy do pewnej komunikacji w cyfrowym świecie.

Wspomóż nas

Pomagamy tylko dzięki Waszym dobrym sercom i wsparciu. Ty także możesz pomóc, wpłacając dowolną kwotę na rzecz Fundacji Wellcome EU.